Фрайбург ще спори във финала за Купата на Германия

• фрайбург-
  • купа на германия

Хамбургер не успя да се противопостави на „орлите“

Фрайбург ще спори във финала за Купата на Германия - 1

Фрайбург стана първият финалист в тазгодишното издание на Купата на Германия, след като отстрани Хамбургер с 1:3 в полуфинала.

Петерсен, Хьофлер и Грифо (д) реализираха попаденията за гостите още до средата на първата част.

Сухонен върна едно попадение преди паузата, но то бе отменено от ВАР заради засада.

В края на мача почетно попадение за домакините отбеляза Глацел, за да зарадва поне за малко привържениците по трибуните на „Фолкспаркщадион“.

В четвъртък ще се играе и другият полуфинал, където РБ Лайпциг и Унион Берлин ще решат кой ще получи правото да спори за трофея срещу „орлите“.