Бетис завоюва Купата на краля след драма с дузпи

• реал бетис-
  • купата на краля-
  • валенсия-

"Лос вердибланкос" взеха трофея след като се бориха 120 минути срещу Валенсия и победа с 5:4

Бетис завоюва Купата на краля след драма с дузпи - 1

Бетис завоюва Купата на краля на стадион „Ла Картуха“ в родния си град Севиля. "Лос вердибланкос" взеха трофея след като се бориха 120 минути срещу Валенсия и победа с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Изигралият много силен двубой Борха Иглесиас реализира с глава в 11-ата минута. Нападателят се възползва от страхотно центриране на Ектор Белерин и нанесе много мощен удар с глава.

Преднината на „лос вердибланкос“ не се задържа много – след точно половин час игра Уго Дуро изравни за „прилепите“. Той се отскубна от защитата на символичния домакин и с много техничен удар над Браво изравни.

До края на редовното време и двата тима имаха своите шансове. Серхио Каналес удари греда за момчетата на Мануел Пелегрини, а неговият съотборник Набил Фекир направи много сериозен пропуск 10 минути преди края на редовното време. Голмайсторът Дуро и бившият играч на Арсенал – Габриел Паулища, бяха замесени в най-интересните ситуации пред вратата на Клаудио Браво.

При дузпите Солер даде преднина на валенсианци, а головия му пример последваха още Урош Рачич и Гонсало Гедеш, преди да дойде четвъртата дузпа, която бе пратена високо над напречната греда от Юнус Муса.

Хосе Луис Гая даде надежда на "прилепите" и Хосе Бордалас, като реализира петата дузпа, но изпълнителите на Бетис - Уилиян Жозе, Хоакин, Андрес Гуардадо, Кристиян Тейо и Хуан Миранда бяха безгрешни. Именно юношата на Барселона донесе трофея на "зелено-белите" след 17 години пауза.