Ключова победа за №6 в световната ранглиста

• нидерландия

Сабаленка се класира за втория кръг от турнира по тенис в Хертогенбош

Ключова победа за №6 в световната ранглиста - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Водачката в схемата Арина Сабаленка от Беларус стартира успешно на турнира по тенис в Хертогенбош (Нидерландия) от сериите УТА 250 с награден фонд 251 750 долара. Номер 6 в световната ранглиста Сабаленка се класира за втория кръг след победа над украинката Катерина Байндл с 6:4, 6:1 в мач, продължил час и 23 минути. Украинката оказа по-сериозна съпротива в първия сет, когато изостана с 0:3, но обърна до 4:3 в своя полза преди да загуби следващите три гейма.

Следващата съперничка на Арина Сабаленка е представителката на домакините Ариан Хартоно, която надигра австралийката Тайла Престън с 6:4, 3:6, 6:4.

За втория кръг се класира и втората поставена Белинда Бенчич (Швейцария) след успех над американката Мадисън Бренгъл с 6:4, 6:3.

Словенката Тамара Зиданшек, номер 4 в схемата, победи на старта Хармони Тан (Франция) с 1:6, 6:2, 6:4, а седмата поставена Екатерина Александрова от Русия се справи с Даяна Ястремска (Украйна) с 2:6, 7:6(1), 6:2.

Рускинята Людмила Самсонова, поставен под номер 5, загуби от американката Ан Ли с 3:6, 4:6.