Страхотна драма и обрати между Леверкузен и Фрайбург

• байер леверкузен-
  • фрайбург

„Аспирините“ изпуснаха една привидно сигурна победа

Байер Леверкузен допусна обрат срещу Фрайбург след кошмарната игра на Лукас Храдецки за крайното 2:3.

Керим Демирбай откри резултата за „аспирините“ в 16', а малко по-рано Роман Шалай получи контузия и трябваше да напусне принудително, като изглеждаше сякаш победата за домакините изглежда сигурна.

Веднага след почивката между полувремената Матиас Гинтер и Михаел Грегорич дадоха пълен обрат на „орлите“ в рамките на първите 6 минути.

Патрик Шик върна равенството след асистенция на току влязлото ново попълнение Калъм Хъдсън-Одой, но надеждата оцеля само до 72', когато Рицу Доан направи 2:3.

Критиките към Храдецки са напълно заслужени, защото той допусна головете във вратата си след единствените три точни удара, докато в другия край на терена Марк Флекен направи цели 6 спасявания.

Фрайбург вече дори може да се похвали с първото място в класирането със своите 12 точки. Толкова има и Борусия Дортмунд, но головата разлика е на страната на „черно-белите“.