• интер-
  • сасуоло

Босненецът се нареди начело в някои любопитни класации

Джеко пише история за труден успех на Интер - 1

Един Джеко вкара два гола за успеха с 1:2 на Интер над Сасуоло в 9 кръг от Серия А, за да впише името си в поредната страхотна голмайсторска статистика.

Босненецът се нареди в топ 3 на най-възрастите реализатори в италианското първенство, достигнали до 100 попадения. Днес той е на 36 години 205 дни, докато по-високо в класацията са Горан Пандев (37 години 268 дни) и Серхио Пелисиер (37 години 243 дни).

Джеко също така изпревари Синиша Михайлович за най-възрастния автор на два гола в един мач за Интер, изпреварвайки Синиша Михайлович.

Първото попадение на тарана на „нерадзурите“ падна в последните секунди на първата част, а след почивката Давиде Фратези изравни. Петнайсетина минути преди края Един Джеко отново бе точен и така спечели трите точки за отбора си.