• локомотив пловдив-
  • лудогорец

„Орлите“ скъсяват дистанцията до върха

И Лудогорец си тръгна с 3 точки от „Лаута“ - 1

Локомотив Пловдив отстъпи с 2:3 на Лудогорец в пореден мач от шампионата, като от една страна „смърфовете“ вече са в серия от 4 мача без успех, докато „орлите“ скъсяват дистанцията до върха в подреждането.

Мартин Паскалев откри резултата още в 4', а до края на първото полувреме Матиас Тисера вкара два гола и един добави Каули Оливейра.

След почивката Джовани върна домакините в мача след асистенция на Димитър Илиев, но това попадение се оказа последното в мача, макар и в 64'.

Локомотив така загуби две поредни домакинства от лидерите - ЦСКА и Лудогорец, което изпраща отбора в борбата за място в челната шестица заедно с отборите на Славия, Черно море, Левски и Локомотив София.