ЦСКА срещу Черно море на свой терен за Купата - 10 от 10

• цска-
  • черно море-
  • купа на българия-

"Армейците" имат 13 сблъсъка срещу "моряците", в които са записали 11 победи, при 1 равен и само една загуба - във Варна

ЦСКА срещу Черно море на свой терен за Купата - 10 от 10 - 1
Снимка:

Истрочески погледнато, ЦСКА ще срещне на четвъртфините за Купата на България един от най-удобните си съперници в турнира - Черно море. "Армейците" имат 13 сблъсъка срещу "моряците", в които са записали 11 победи, при 1 равен и само една загуба - във Варна. Поражението на "Тича" обаче е с цената на отпадане на осминафиналите през 1962-а. Тогава Черно море печели с 3:0 първата среща у дома, а на реванша в София губи с 0:2 и така продължава напред.

ЦСКА обаче е безапелационен домакин - 10 победи от 10 мача, включително и двата финала на "Васил Левски" през 2006-а и 1985-а.

В последните два случая, в които се изправят срещу "моряците", "червените" печелят Купата на България, а ако прибавим и финала през 2006-а, стават три поред. През март 2021-а ЦСКА надиграва Черно море, воден пак от Илиан Илиев, с 3:1 на "Армията" в осминафинал, а след това на финала побеждава Арда с 1:0. Тогава треньор е Любослав Пенев.

Десет години по-рано, но вече на четвъртфинал, както е сега, "армейците" отново бият на своя стадион Морето - 2:0. През май 2011-а ЦСКА, предвождан от Милен Радуканов, вдига купата след успех над Славия на финала с 1:0, пише "Тема Спорт".