• тоти

В следващия кръг Рома излиза срещу Лацио в столичното дерби

Рома на Тоти продължава да гази - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Италианският Рома продължава с прекрасното си представяне в Серия „А”. „Джалоросите” победиха Парма като гост с 3:1 и събраха пълен актив от 9 точки.

Парма поведе в 39-ата минута, когато Биабиани се възползва от подаване на Касани и вкара за 1:0. „Римските вълци” обаче излязоха преобразени през втората част и разбиха противника си. В 47-ата минута Флоренци изравни след пас на Пянич, а в 70-ата символът на Рома Франческо Тоти вкара второ попадение за тима си. 36-годишният нападател се измъкна от защитата и сам срещу Миранте не сгреши. Пет минути преди края на редовното време Строотман оформи крайния резултат след изпълнение на дузпа.

Това бе трета поредна победа за „вълците” в първенството. Наполи е на първо място също с 9 точки, но с по-добра голова разлика.

В следващия кръг Рома излиза срещу Лацио в столичното дерби. Парма, който има само 1 точка, гостува на Катания.