• биатлон-
  • планинско-
  • бягане

Двама си разделиха бронзовите медали

Владимир Илиев спечели на 24 км в първото издание на "TroyanRun - По стъпките на Левски" - 1
Снимка: Личен архив

Световният вицешампион по биатлон Владимир Илиев спечели старта на 24 км в първото издание на състезанието по планинско бягане "TroyanRun - По стъпките на Левски". Спортист номер 1 на България за 2019 г. нямаше конкуренция в Балкана на родния си град и завърши дистанцията за 01:47:19 часа.

Втори, на 17 минути след него, завърши Пламен Данаилов. По решение на организаторите третата позиция поделиха Стоян Русев и Петър Захариев.

Първият завърши състезанието трети, но беше забравил състезателния си номер в колата. Последва спортсменска проява на Захариев, който потвърди, че Русев е преминал през цялото трасе и двамата получиха бронзови медали.

Теодора Петкова победи на 24 км при жените с време 02:27:53 часа. Заедно с нея на призовата стълбичка се качиха Соня Спасова и Донка Денчева.

Първият шампион в историята на TroyanRun стана Емануил Маринов, който спечели на 10 км. Втори е Мирослав Груев, а трети Дениз Чакалов.

При дамите Маринела Цекова победи убедително на 10 км. Втора е Сияна Мъглова, а трета Деница Желязкова.

Призовата тройка на 15 км при мъжете включваше Георги Матев, Николай Кичуков и Светослав Блажев.

Шампион при жените на 15 км стана Тереза Спасова, следвана от Цветомила Тодорова и Мария Иванова.

Петко Петков - Цампа на 71 години беше най-възрастният участник в Troyan Run - По стъпките на Левски. Троянчанинът завърши успешно на 10 км.

Множество състезатели се записаха за участие и на място, като цифрата набъбна до близо 400.