Бензема и Стивън Джерард тръгнаха с победи в Саудитска Арабия

• ал етифак-
  • ал насър-
  • джордан хендерсън-
  • треньора стивън джерард-

Гостите бяха без контузения Кристиано Роналдо, а в негово отсъствие лентата сложи Садио Мане, който изведе Ал Насър напред в резултата през първата част

Бензема и Стивън Джерард тръгнаха с победи в Саудитска Арабия - 1

Сезонът в Саудитска Арабия започна с дерби - един срещу друг се изправиха пълните със звезди отбори Ал Етифак и Ал Насър. Домакините, водени от капитана Джордан Хендерсън и треньора Стивън Джерард, спечелиха с 2:1 след обрат при близо 40-градусова жега.

Гостите бяха без контузения Кристиано Роналдо, а в негово отсъствие лентата сложи Садио Мане, който изведе Ал Насър напред в резултата през първата част. В началото на второто полувреме обаче Ал Етифак стигна до пълен обрат след голове на привлечения от Лион - Муса Дембеле и Робин Куайсон. Минута преди края на редовното време Садио Мане прати топката за втори път във вратата на Ал Итифак, но попадението му не бе зачетено.

В друг мач от първия кръг в Саудитска Арабия тимът на Карим Бензема - Ал Итихад победи с 3:0 Ал Раид като гост. Редом до французина титуляри бяха Фабиньо и Н'Голо Канте.