16-годишен от Барселона стана №1 в мача срещу Виляреал

• барелона-
  • ламин ямал-
  • виляреал

Роденият през юли 2007 г. халф се отличи с две греди и асистенция за гола на Гави

16-годишен от Барселона стана №1 в мача срещу Виляреал - 1

16-годишният талант на Барселона - Ламин Ямал беше обявен за Играч на мача след победата с 4:3 срещу Виляреал. Роденият през юли 2007 г. халф се отличи с две греди и асистенция за гола на Гави. Той игра до 76-ата минута, когато бе заменен от Ансу Фати.

"Ламин изигра страхотен мач, създаде много положения. Той ни даде много, а е само на 16 години”, заяви треньорът на Барселона - Шави Ернандес,.

Наставникът на каталунците изрази задоволство от победата с 4:3 в гостуването на Виляреал от 3-ия кръг на Ла Лига. Той обаче недоумява как отборът му е направил толкова много грешки, което доведе до обрат. Каталунците водеха с 2:0, но допуснаха обрат след три безответни гола на съперника. Все пак Барса настъпи педалите и изтръгна трите точки.

„Получи се луд мач и сами сме си виновни. Доминирахме изцяло с изключение на първите 10 минути, когато домакините създадоха положения за гол. Поведохме с 2:0 и необяснимо за мен започнахме да правим твърде много грешки и бяхме наказани.

Когато вече изоставахме в резултата, заиграхме много добре. Дадохме всичко от себе си, за да вкараме още голове. Направихме доста добър мач в атака, но допуснахме твърде много грешки в защита", коментира Шави.