Резултати и голмайстори в Лигата на конференциите

• голмасйтори

Голяма част от фаворитите си свършиха работата, но станахме свидетели на доста изненади и знаменити обрати

Резултати и голмайстори в Лигата на конференциите - 1

Първият кръг от груповата фаза в Лигата на конференциите е вече в историята. Голяма част от фаворитите си свършиха работата, но станахме свидетели на доста изненади и знаменити обрати.

Лудогорец вече стартира кампанията в европейските турнири и го направи по възможно най-добрия начин. "Орлите" прегазиха Спартак Търнава с 4:0 след попадения на Иван Йорданов, два гола на Якуб Пьотровски и късно разписалият се Руан Круз.

В друг мач с българско участие Кирил Десподов записа гол и асистенция за ПАОК при трудната победа като гост на ХИК с 3:2.

Най-интригуващ със сигурност остава мача между Жрински Мостар и АЗ Алкмаар. Нидерландците поведоха с 3:0 до почивката, но домакините съумяха да направят немислимото и не само върнаха и трите попадения през втората част, а достигнаха и до успеха с 4:3.

Изненадата на вечерта е победата на Легия Вършава над един от претендентите за финал - Астън Вила. Полският клуб спечели с 3:2 над бирмингамци.

Най-голям интерес имаше към срещата между Брюж и Бешикташ. Титуляр за белгийците беше бившият нападател на Лудогорец - Игор Тиаго. Срещата завърши 1:1, като турският гранд изравни в заключителмите минути на срещата чрез Тосун, а преди това Ванакен даде аванс на домакините.

В друг мач Динамо Загреб разгроми Астана с 5:1.