Браво: Юношете ни с престижна победа над Хърватия

• национален отбор-
  • юношески национален отбор

Националите ни биха с 4:3

Браво: Юношете ни с престижна победа над Хърватия - 1

Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна изключително престижен и драматичен успех с 4:3 над връстниците си от Хърватия в последния си мач от международния приятелски турнир, домакин на който бе Загреб. Съставът на Йордан Петков започна силно срещата и успя да открие резултата в средата на първата част, когато нападателят на Левски - Преслав Бачев, завърши чудесна контраатака на “лъвчетата” и центриране на Александър Александров.

В 37-ата минута Брайкович изравни, но още преди почивката българската селекция си върна преднината. Точен в 42-ата минута бе футболистът на столичния Септември - Борислав Маринов, който продължи със силните си изяви и след подновяването на играта. Първо обаче Върбанчич възстанови временно равенството, вкарвайки за 2:2 в 54-ата минута.

След час игра съдията Лука Слишкович отсъди дузпа в полза на България, която бе реализирана от Боби Маринов – 3:2 за нашия тим. Само 6 минути по-късно реферът отново посочи бялата точка в полза на нашия състав, като този път зад топката застана Росен Маринов, който също бе безпогрешен и покачи на 4:2.

Последните минути на двубоя се оказаха изключително драматични, след като в 97-ата минута арбитърът изгони вратаря на “лъвчетата” Алекс Божев за втори жълт картон и даде дузпа за домакините. Под рамката застана появилият се като резерва нападател Петър Кирев, но не успя да отрази удара и така бе оформен крайният резултат – 4:3 за България.

По този начин селекцията на Йордан Петков завършва участието си на турнира в Загреб с 2 победи – над домакините и Естония, и едно поражение в мача на старта срещу Гърция.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов (79 – 22. Стефан Трайков), 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев (46 – 4. Росен Божинов), 3. Михаил Цонев, 8. Антоан Стоянов (51 – 14. Любомир Костов), 18. Чунг Нгуен До, 20. Кристиян Бойчев, 21. Александър Александров (46 – 17. Кристиян Грозданов), 11. Борислав Маринов, 16. Преслав Бачев (74 – 19. Петър Кирев)

Селекционер: Йордан Петков

Голмайстори: 0:1 Бачев 22, 1:1 Брайкович 37, 1:2 Б. Маринов 42, 2:2 Върбанчич 53, 2:3 Б. Маринов 60-д, 2:4 Р. Маринов 66-д, 3:4 Брайкович 90-д