Уругвай сложи край на рекордната серия на Бразилия

• уругвай-
  • бразилия-
  • конмебол

Това беше втора поредна грешна стъпка за "селесао" след равенството у дома срещу Венецуела преди седмица

Уругвай сложи край на рекордната серия на Бразилия - 1

Уругвай се наложи с 2:0 над Бразилия в среща от 4-ия кръг на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. Точни за домакините бяха Дарвин Нунес (42') и Николас де ла Крус (77'). Това беше втора поредна грешна стъпка за "селесао" след равенството у дома срещу Венецуела преди седмица. Отборът на Фернандо Динис остана със 7 точки, колкото вече имат и "урусите", а лидер с пълен актив от 12 точки е световният шампион Аржентина.

Поражението в Монтевидео сложи край на рекордната серия на Бразилия от 37 поредни мача без загуба в световните квалификации. Тимът имаше 28 победи и 9 равенства преди да отстъпи на "Сентенарио" в Монтевидео. Уругвай пък записа първа победа над бразилците от 2001 година насам.

Двубоят не предложи очакваното зрелище, особено до почивката. В първите 40 минути никой от съперниците не отправи удар, но за сметка на това бяха извършени цели 17 нарушения. Уругвайците успяха да открият резултата с първия си изстрел в мача. Максимилиано Араухо проби по левия фланг и центрира, а Дарвин Нунес засече топката с летящ плонж с глава и вдигна на крака феновете на "ла селесте".