Славия се отлепи от дъното след успех над Крумовград

• златомир загорчич-
  • славия-
  • крумовград

Срещата бе дебютна за Златомир Загорчич, който обаче изгледа мача от трибуните на „Александър Шаламанов“ заради наказание от миналия сезон

Славия се отлепи от дъното след успех над Крумовград - 1

Славия победи новака Крумовград с 2:0 в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе дебютна за Златомир Загорчич, който обаче изгледа мача от трибуните на „Александър Шаламанов“ заради наказание от миналия сезон.

Попаденията за „белите“ отбелязаха Виктор Генев и Тони Тасев. Крилото се разписа от дузпа.

Столичният тим вече не е на последното място, където остава Етър с 8 пункта. Славия събира 11 точки, а Крумовград има 18 в актива си.

За момчетата на Златомир Загорчич предстои отложен двубой от третия кръг срещу Лудогорец. „Жълто-сините“ пък гостуват на Спартак Варна за Купата.

Домакините създадоха натиск в първите минути, но не стигаха до опасни ситуации пред вратата на „жълто-сините“. След само десетина минути игра се наложи и принудителна промяна в "белия" състав - Емил Мартинов излезе, а на мястото му влезе Кристиян Стоянов.

Малко, след като измина четвърт час, резултатът бе открит. Виктор Генев майсторски засече с глава подаване на Тони Тасев от свободен удар за 1:0.

В добавеното време на първата част Алекс Колев от около два метра уцели в главата Николай Кръстев, пропускайки шанса да изравни при едно статично положение за своя тим.

Първите минути на второто полувреме не предложиха чисти положения пред вратите на двата тима.

В 65-ата минута Тасев центрира от корнер, а в наказателното поле най-добра позиция зае Генев, който нанесе удар с глава, но над вратата на Крумовград, а това го лиши от втори гол.

Осем минути след това резервата Влади Николов стреля по земя от пряк свободен удар, но топката срещна стената, която бе изградил Янко Георгиев.

В 81-ата минута Славия удвои. Тони Тасев реализира от дузпа, отсъдена за фал на Раян Сенхаджи срещу Владимир Николов. Крилото стреля в центъра на вратата.