Екшън на "Герена" след загуба на дубъла на Левски

• левски-
  • левски 2-
  • сливнишки герой

Екшън на "Герена" след загуба на дубъла на Левски - 1

Дублиращият отбор на Левски загуби с 2:3 домакинството си на Сливнишки герой (Сливница) в мач от Югозападната трета лига. Срещата от 15-ия кръг беше ръководена от Иво Ценов с помощници Павлета Рашкова и Любомир Русев.

Мачът започна чудесно за гостите от Сливница, след като в 39-ата минута Александър Александров откри резултата след отлично центриране от Тихомир Крумов - 0:1. Нападателят на "сините" Борислав Рупанов изравни в края на полувремето.

Малко след началото на второто полувреме Левски II успя да поведе, разписа се Виктор Добрев след самостоятелна акция.

И тогава дойдоха минутите на гостите, които вдигнаха оборотите, и в 68-та минута Марио Петков препарира вратаря и капитан на Левски Иван Андонов, пращайки топката в мрежата от около 30 метра - 2:2. Младият страж пък направи още една фатална грешка в този момент, удряйки без топка Петков, за което получи червен картон и "сините" останаха с 10 човека на терена.

На вратата на домакините застана Даниел Стефанов, който беше наказан в 85-ата минута от Димитър Панталеев и направи обрата пълен, донасяйки трите точки на Сливнишки герой.

След края на мача отново имаше грозни сцени - вратарят на Героя Божидар Петров се нахвърли на бившия играч и треньор на Левски Елин Топузаков (сега шеф на школата на "сините"), за което получи червен картон.

В класирането воденият от Христо Арангелов Левски II e на 12-oто място с 19 точки. Сливнишки герой е шести с 25 т. Лидер продължава да е Миньор (Перник), който има 38 точки. Дублиращият отбор на ЦСКА победи с 2:0 Септември (Симитли) и е втори с 31 т.

Резултатите от 15 кръг в Югозападната трета лига:

Славия II - Кюстендил 1:4 Чавдар (Етрополе) - Вихрен (Сандански) 1:0 Хебър II (Пазарджик) - Рилски спортист (Самоков) 0:1 Пирин (Разлог) - Ботев (Ихтиман) 1:2 Оборище (Панагюрище) - Банско тийм 0:0 Витоша (Бистрица) - Миньор (Перник) 1:2 ОФК Костинброд - Септември II (София) 2:2 Левски II - Сливнишки герой (Сливница) 2:3 Балкан (Ботевград) - ЦСКА 1948 III 1:1 ЦСКА II - Септември (Симитли) 2:0