Арсенал стигна до успех срещу Лутън в страхотна драма със седем гола

• арсенал-
  • лутън-
  • висша лига

"Топчиите" стигнаха до успеха с гол на Деклан Райс в седмата минута на добавеното време на втората част

Арсенал стигна до успех срещу Лутън в страхотна драма със седем гола - 1

Арсенал победи Лутън с 4:3 като гост в луд мач от 15-ия кръг на Висшата лига. "Топчиите" стигнаха до успеха с гол на Деклан Райс в седмата минута на добавеното време на втората част.

Преди това Габриел Мартинели откри резултата в 20-ата минута, а пет минути след това Габриел Ошо изравни. В края на първата част Габриел Жезус отново даде аванс на гостите. В 49-ата минута Илайджа Адебайо изравни, а в 57-ата минута Рос Баркли направи пълен обрат за "шапкарите".

Само три минути след това Кай Хавертц изравни, за да се стигне и до победния гол на Райс.

С успеха Арсенал събра 36 точки и има пет точки аванс пред втория Ливърпул. Лутън е 17-и с девет точки.

"Топчиите" имаха надмощие в началото на мача, но рядко застрашаваха вратата на домакините. В 20-ата минута Камински не успя да изчисти добре топката и я прати в тъч. Габриел Жезус изпълни бързо страничното хвърляне и намери Букайо Сака. Англичанинът навлезе в наказателното поле и подаде към Габриел Мартинели, който изпревари Теден Менги и прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Арсенал загуби аванса си пет минути след това. Габриел Ошо надскочи Габриел Жезус след центриране от корнер и прати неспасяемо с глава топката във вратата на Давид Рая.

В 27-ата минута Мартин Йодегор пусна към Габриел Жезус в наказателното поле, а бразилецът опита удар от малък ъгъл, но Камински успя да избие. Четири минути след това Мартинели проби отдясно и отправи силен удар, с който вратарят на "шапкарите" се справи.

В 40-ата минута Букайо Сака поде индивидуална акция отдясно, справи се с Амари Бел и отправи удар, който Камински успя да избие, а след това Иса Каборе изчисти в корнер.

Пет минути по-късно Арсенал отново поведе. Бен Уайт направи двойно със Сака отдясно и центрира в наказателното поле, където Габриел Жезус с глава не остави шансове на Томас Камински за 1:2.

В продължението на първата част Теден Менги отправи много силен удар към вратата на гостите, но Давид Рая се справи.

Четири минути след подновяването на играта домакините отново изравниха. Илайджа Адебайо надскочи Деклан Райс и Давид Рая в наказателното поле след центриране от корнер и заби страхотен гол с глава за 2:2.

В 57-ата минута Лутън направи пълен обрат. "Шапкарите" изградиха страхотна атака, започната от Рос Баркли. Халфът подаде към Андрос Таунзенд пред наказателното поле, а ветеранът върна към Баркли отляво. Последният навлезе в наказателното поле и със силен удар реализира за 3:2.

Преднината на домакините обаче продължи едва три минути. Габриел Жезус се пребори с Менги за една дълга топката в наказателното поле и подаде към Кай Хавертц, който се измъкна от Ошо и от няколко метра преодоля Камински за 3:3.

Арсенал натисна след 80-ата минута в търсене на победен гол. Олександър Зинченко центрира в наказателното поле, а Хавертц отправи удар с глава, който Камински успя да избие в корнер. Малко след това Леандро Тросар шутира от далечна дистанция, но топката премина над вратата.

В седмата минута на добавеното време на втората част Арсенал стигна до победен гол. "Топчиите" разиграха топката пред наказателното поле. Йодегор подаде към Зинченко отляво. Украинецът центрира, а Деклан Райс се извиси и с глава насочи към долния ляв ъгъл за 3:4.