9 Декември, 2023 06:57 8 096 6

• спорт

Личен рекорд по точки за Сашо в НБА

Везенков със страхотен мач за Сакраменто, направи личен рекорд, близо бе до мега звездите (ВИДЕО) - 1
Снимка: Instagram

Сакраменто Кингс победи Финикс Сънс като гост в НБА със 114:106.

Гостите изоставаха с 9 точки на полувремето, но спечелиха убедително след страхотна игра след почивката.

За домакините трайно контузен е звездата Брадли Бийл. И лидерът на Финикс Кевин Дюрант не игра в мача.

Най-резултатен за победителите и от всички в мача е звездата Де'Аарън Фокс с 34 точки.

Девин Букър реализира 28 за домакините.

Александър Везенков направи свой личен рекорд по точки в НБА.

Сашо наниза 14 точки във Футпринт Център.

Българинът хвана 3 борби, даде 2 асистенции и открадна 3 топки.

Крилото игра 20:12 минути. Той е третият най-резултатен играч за гостите в срещата. Другата голяма звезда на Кингс, след Фокс, Домантас Сабонис направи 15 точки и овладя 17 борби. Литовецът обаче игра почти двойно повече минути от Сашо.

Сакраменто е с баланс 12-8, Финикс 12-10.