Няма да има мач Надал - Димитров в Бризбейн

Сензация в Бризбейн, засяга и Григор Димитров - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Сензация се случи на 1/4-финалите на АТП 250 турнира в Бризбейн, Австралия.

Рафаел Надал пропусна три мачпойнта и загуби от представителя на домакините Джордън Томпсън.

Рафа е с 22 титли на сингъл от Шлема. Вероятността да загуби от Томпсън се считаше за към 15-ина процента от платформи за спортни прогнози.

Срещата вървеше към очакван край, но Джордън ликува. Той загуби първия сет с 5:7, спечели втория сет с тайбрек на 6 точки и взе третия с 6:3 гейма.

В 1/2-финалите Томпсън ще играе с Григор Димитров. Българинът попиля на корта сънародник на Джордън, Ринки Хиджиката в 1/4-финалите.

Праймтайм от Хасково даде общо 5 гейма на съперника си в четвъртфиналите. Преди това загуби общо 3 гейма от Даниел Алтмайер и победи трудно сър Анди Мъри.

Димитров едва ли щеше да е фаворит срещу Надал, за мача с Томпсън обаче сякаш има по-добри шансове за победа.