• фа къп-
  • хъдърсфийлд

Срещата ще се запомни и със завръщането в игра на Кевин Де Бройне, отсъствал пет месеца заради контузия

Манчестър Сити с разгром във ФА Къп - 1

Манчестър Сити разби с 5:0 Хъдърсфийлд в двубой от трети кръг на ФА Къп. Срещата ще се запомни и със завръщането в игра на Кевин Де Бройне, отсъствал пет месеца заради контузия.

Белгиецът даде красива асистенция за петото попадение на „гражданите“, вкарано от Жереми Доку.

Преди белгийската комбинация за последния гол Фил Фодън отбеляза две попадения, Хулиан Алварес също намери мрежата веднъж, а и Бен Джаксън си вкара автогол.

Срещата започна с удар на Манчестър Сити. Хулиан Алварес пробва късмета си от около 25 метра, ала топката не затрудни много вратаря на "териерите". Следващата опасност обаче бе пред вратата на "гражданите"

Следващите минути бяха доста тихи, преди Манчестър Сити да окаже натиск в средата на полувремето. Междувременно Матеус Нунеш се появи на терена, заменяйки контузения Мануел Аканджи.

И устремът на "гражданите" резултира в гол след около половин час игра. Ковачич намери Алварес в наказателното поле и аржентинецът стреля полуобърнат към вратата. Ударът му бе блокиран, но топката се озова у Фил Фодън, който завърши във вратата на Хъдър за 1:0.

Малко след първия гол падна и втори в полза на "небесносините". "Гражданите" разиграха страхотно на малко пространство и от близко разстояние Хулиан Алварес някак добута топката във вратата на "териерите" между краката на съперник - 2:0.

Точно четвърт час след началото на вторите 45 минути Сити вкара и трети гол, макар и той да бе със случаен елемент. Атаката на домакините обаче бе много красива - Ковачич намери с дълъг вертикален пас Нунеш, а той насочи към Оскар Боб. Младокът опита да подаде, но топката влетя в мрежата на Никъл за 3:0.

Манчестърци не трябваше да чакат много и още в 65-ата минута и след отлично разиграване след корнер, Фил Фодън с плътен удар извън пеналта се разписа за втори път в двубоя.

Шампионът на Англия продължи да твори, а Де Бройне отбеляза завръщането си в игра след пет месеца с красива асистенция. Белгиецът се появи на терена в 57-ата минута, а малко след 70-ата минута центрира за Жереми Доку, който отбеляза с удар от въздуха.