• челси

Всички фаворити спечелиха мачовете си

Бербо донесе важен успех на Фулъм - 1
Снимка: БТА

Българският нападател Димитър Бербатов донесе победата на Фулъм с 2:1 срещу Уест Хем в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. Българският нападател направи разликата с решителното попадение в срещата. Уест Хем пък трябваше да играе цяло полувреме с човек по-малко, след като Кевин Нолан получи червен картон в 44-ата минута.

"Чуковете" започнаха по-добре мача, повеждайки в 7-ата минута с гол на Мохамед Диаме. Фулъм съумя да изравни след половин час игра, като Стийв Сидуел се разписа с глава за 1:1.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Бербатов покачи на 2:1. Родният голмайстор, който пропусна предишните три мача на "котиджърс", завърши многоходова акция и реализира на празна врата.

Голът е трети за него в Премиършип от началото на сезона, а успехът помогна на Фулъм да се изкачи над чертата на изпадащите отбори.

Другият българин в английското първенство – Александър Тонев остана резерва за Астън Вила при победата с 1:0 като гост на Съндърланд.

Арсенал записа изключително драматична победа над Кардиф и запази водещата си позиция в Премиършип. Хората на Арсен Венгер се наложиха с 2:0, след като до 88-ата минута резултатът беше 0:0. Никлас Бендтнер стана автор на първото попадение, а второто реализира Тио Уолкът в 92-ата минута.

В друга среща от кръга Челси разгроми с 3:0 Саутхемптън. Фернандо Торес изведе гостите напред след час игра. В 71-ата минута Вилиан удвои, а в 82-ата Оскар оформи класиката.

По-рано през деня, отборът на Манчестър Сити откри кръга с победа над Суонзи в голово шоу. "Гражданите" се наложиха с 3:2 при гостуването си.

В класирането Арсенал е на първо място с 45 точки, Манчестър Сити е втори с 44, а Челси е на трета позиция с 43.