• спорт

Димитров трябва да е много мобилизиран

Тежък съперник за Григор Димитров - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Григор Димитров ще стартира участието си на АТП 250 турнира в Марсилия, Франция от 1/8-финалите. Той е втори поставен в Основната схема на надпреварата.

Димитров ще играе срещу американеца Корда.

Себастиан победи тази вечер представителя на домакините Уго Грение.

6:3, 2:6, 7:6. Корда беше фаворит срещу Грение, но ликува чак след тайбрек в третия сет, спечелен на 3 точки.

Мачът между Гришо и Себастиан Корда се очаква в четвъртък. Хасковлията изостава с 0:1 загуби в прякото съперничество с играча от Флорида.

Опонентът на Димитров е под номер 34 в ранглистата на АТП. Миналата есен победи с 2:0 сета Данийл Медведев на Мастърса в Шанхай, Китай. Има и 2:0 сета срещу Нуно Боржеж на надпревара в Казахстан. Мачът се игра в края на септември. Именно португалецът пък победи Григор Димитров на Аустрелиън Оупън 2024.

В Мастърса в Шанхай през 2023 година пък Гришо и Себастиан загубиха в 1/2-финалите.