• барселона-
  • шампионска лига-

Срещата на стадион Диего Марадона" завърши 1:1

Барселона изтърва Наполи и остави развръзката за реванша - 1

Наполи и Барселона завършиха наравно 1:1 в първи осминафинал в Шампионска лига. Роберт Левандовски откри резултата в 60-ата минута на "Диего Марадона", а в 76-ата минута Виктор Осимен изравни. Така двата отбора оставиха развръзката за реванша в Испания на 12 март.

Каталунците бяха по-добри в течение на мача, като изпуснаха две-три добри възможности за гол. Партенопеите погледаха по-смело към вратата на Марк-Андре тер Стеген едва след попадението на нигериеца. Срещата беше дебютна за новия треньор на италианския шампион Франческо Калцона, който застана начело на отбора по-малко от 48 мача преди срещата.

Първата добра възможност беше на сметката на гостите. В 3-ата минута Илкай Гюндоган проби през центъра и подаде към Ламин Ямал, чийто удар мина над вратата. В 8-ата минута Ямал отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Алекс Мерет се справи.

В 22-ата минута Жоао Кансело проби отляво и намери Роберт Левандовски. Полякът шутира от 6-7 метра, но Мерет се справи. Малко след това вратарят на домакините изби в корнер опасен удар от далечна дистанция на Илкай Гюндоган.

Барселона започна по-активно и втората част. В 49-ата минута Ямал проби отдясно, навлезе в наказателното поле и върна към Гюндоган. Германският халф опита слаб удар, с който не затрудни Мерет.

Каталунците продължиха да атакуват по-често и след час игра стигнаха до гол. Възпитаниците на Шави Ернандес разиграха, като Иниго Мартинес подаде към Педри. Халфът намери Левандовски в наказателното поле, а полякът се обърна и с премерен удар в долния десен ъгъл от 12-13 метра вкара за 0:1.

В 66-ата минута Педри отправи силен удар от около 15 метра, който Мерет успя да боксира в корнер.

В 76-ата минута Наполи изравни. Резервата Йеспер Линдстрьом напредна отляво и подаде към Замбо Ангиса. Камерунецът намери Виктор Осимен около точката за изпълнение на дузпа. Нигериецът се пребори с Иниго Мартинес и останал сам срещу Тер Стеген вкара за 1:1.

В 88-ата минута топката малко случайно се озова в Джовани Симеоне. Аржентинецът отправи удар от границата на наказателното поле, но над вратата. Дълбоко в добавеното време Левандовски получи пас зад защитата и подаде към Гюндонган. Германецът опита удар, който мина опасно покрай вратата.

Така двата отбора не излъчиха победител и ще решават всичко помежду си в реванша на "Монтжуик".