Леверкузен без проблеми в Бундеслигата, победи и Майнц

• майнц-
  • бундеслига

„Аспирините“ записаха 33-и пореден мач без поражение във всички турнири

Леверкузен без проблеми в Бундеслигата, победи и Майнц - 1

Байер Леверкузен победи Майнц с 2:1 и увеличи преднината си в германското първенство по футбол преди останалите мачове от 23-ия кръг на Бундеслигата. "Аспирините" са с 61 точки и 11 повече от Байерн Мюнхен, който тази вечер ще се изправи срещу петия в подреждането РБ Лайпциг, предава БТА.

За Леверкузен това е 33-и пореден мач без поражение във всички турнири.

Лидерите в Бундеслигата, които в този мач не показаха типичната си ефективност в завършващите удари, поведоха чрез Гранит Джака в третата минута. Той се разписа с удар от около 20 метра, но Доминик Кор изравни след удар с глава само пет по-късно. Вратарят Робин Центнер задържа Майнц в играта с редица ключови спасявания, но в 68-ата минута допусна грешка и Леверкузен спечели. Роберт Андрих изпрати слаб шут към вратата, а топката мина през ръцете на стража за крайното 2:1.

Майнц завърши мача с човек по-малко заради червен картон на Жесик Нганкам.