ЦСКА-София с убедителна победа над Ботев (Пд)

• каранга-
  • победа

Първи два гола на Каранга след завръщането му при „червените“

ЦСКА-София с убедителна победа над Ботев (Пд) - 1

ЦСКА-София спечели убедително с 4:0 срещу Ботев (Пд) в последния мач от от 25-ия кръг на efbet Лига. "Червените" записаха трета поредна шампионатна победа. С две попадения се отличи Фернандо Каранга, негови първи с червената фланелка след завръщането му в ЦСКА-София тази зима, а по веднъж се разписаха Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон, предава БТА.

"Червените" решиха всичко до почивката, когато вкараха три гола. Линдсет откри резултата в 25-а минута с добавка, след като вратарят на Ботев отрази удар на Тибо Вион. Малко по-късно Марселино можеше да вкара втори гол с акробатичен удар, но вратарят Игонен успя да избие в корнер. В 33-а минута Каранга откри головата си сметка, след като бе изпуснат в наказателното поле от защитата на Ботев и с прецизен удар с глава не остави шансове на вратаря.

Минута по-късно Ботев стигна до попадение чрез Емануел Уме, но реферът Ивайло Стоянов отсъди нарушение в нападание на Уме срещу Християн Петров. Каранга сложи край на интригата с втория си гол в 42-а минута по идентичен начин - удар с глава в далечния ъгъл след центриране на Тибо Вион от фаул.

В 56-ата минута Фернандо Каранга бе близо до хеттрик, но Матвей Игонен изби удара на бразилеца с глава в корнер. Матиас Фаетон покачи на 4:0 за ЦСКА в 65-а минута след грешка в защитата на Ботев.

Гостите от Пловдив бяха близо до почетен гол в 87-а минута, но Густаво Бусато демонстрира класата си, спасявайки удара на останалия сам срещу Мохамед Брахими.