30 Март, 2024 18:54 1 924 3

Трилър в България, драма в Германия

Лудогорец и Байер с победи-близнаци! Инфарктни мачове! В Разград и Леверкузен могат да готвят шампанското  - 1

Лудогорец победи Локомотив Пловдив като гост с 2:1. Големият герой за "орлите" стана Дениш Алмейда, който реализира в 90-ата минута. Иначе Текпетей изведе гостите напред на "Лаута" през първото полувреме, Мичи Нтело изравни до края на полувремето за временното 1:1.

Междувременно Байер Леверкузен направи поредна крачка към титлата в Бундеслигата. "Аспирините" победиха с 2:1 у дома Хофенхайм.

Максимилиан Байер изведе гостите напред в резултата в 33-ата минута. Байер изравни едва в 88-ата минута чрез Роберт Андрих. В добавеното време на срещата Патрик Шик донесе победата на бившия тим на Димитър Бербатов.

Леверкузен води с 13 точки на Байерн Мюнхен, баварците са с мач по-малко, но остават само седем пълни кръга до края на Бундеслигата. Така над 10-годишната серия на титли за Байерн май ще бъде прекъсната. Не така стоят нещата в България, където Лудогорец е фаворит за 13-та поредна титла. "Орлите" водят с по 6 точки на Черно море и ЦСКА.