Първа домакинска победа за Николай Киров при завръщането му в Арда

• победа

Славия вече е четири мача без успех

Първа домакинска победа за Николай Киров при завръщането му в Арда - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Арда надделя над Славия с 2:1 в среща от 28-ия кръг на Първа лига. Николай Киров постигна първа победа при втория си период в Кърджали, предава БТА.

Домакините нанесоха тежък удар в началото, отбелязвайки два гола в рамките на две минути. Деян Лозев центрира в 10-ата минута към Чинозо Офор, а ударът на нигерийското попълнение се отби в горната греда. При добавката Борис Тютюков не сбърка, за да открие резултата. Минути по-късно Арда удвои, наказвайки грешка при изнасянето на топката. Националът Станислав Иванов получи подаване от Лъчезар Котев, след което изпревари бранител на гостите и пусна топката под плонжа на вратаря Светослав Вуцов.

Славия отговори с мощен топовен изстрел на Галин Иванов, а вратарят Господинов с мъка извади в ъглов удар. В 35-ата минута обаче столичани върнаха едно попадение чрез Кристиян Стоянов. Младежкият национал се разписа след пробив и атака от дясно на Ертан Томбак, който пък беше изведен от Галин Иванов. За Стоянов това е и първи гол с екипа на Славия в официален мач.

Първата възможност за втората част беше за домакините, дошла от комбинация на Станислав Иванов и Борислав Цонев. Халфът опита удар, който обаче се отби в Мартин Георгиев.

В 76-ата минута на два пъти резервата Куентин Зеедорф можеше да изравни за Славия. Най-напред Томбак проби и центрира, Роберто Райчев пропусна хитро и Зеедолф би. Вратарят Господинов обаче извади в ъглов удар. При последвалото изпълнение пак нидерландският защитник стреля, скачайки най-високо, но този път топката отиде над горната греда. В последните 10-15 минути темпото изненадващо остана високо, което говори достатъчно добре за работата на треньорите. И Арда, и Славия не се спряха да атакуват, търсейки нови голове.