Атлетик Билбао триумфира с Купата на Испания

• испания-
  • дузпи

Победи с дузпи Майорка

Атлетик Билбао триумфира с Купата на Испания - 1

Атлетик Билбао спечели Купата на Краля в Испания след победа на финала над Майорка с 5:3 след изпълнение на дузпи, предава БТА. Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при наказателните удари баските спечелиха с 4:2 и завоюваха трофея след 40-годишно чакане. Атлетик за последно взе Купата през далечната 1984 година, а от 13 години насам има пет загубени финала в турнира.

Майорка поведе в резултата чрез Даниел Родригес в 21-ата минута след асистенция на Антонио Раийо. След половин час игра Атлетик можеше да изравни, но вратарят на Майорка Грайф спаси удар на Гурусета. В края на полувремето Нико Уилямс прати топката в мрежата на Майорка, но попадението бе отменено заради засада. Логичното се случи пет минути след почивката и Атлетик изравни с гол на Ойхан Сансет – 1:1.

Баските владееха инициативата и отправиха 13 удара до края на редовното време, но ново попадание не падна и се стигна до продължения. Майорка също имаше своите шансове, като веднъж гредата спаси вратата на Атлетик след удар на Санчес. Равенството се запази и след двете продължения и изходът от финала бе решен след дузпи.

Ману Морланес и Неманя Радомир изпуснаха от бялата точка за Майорка, а с точен изстрел Алекс Беренгер сложи точка на спора и отприщи луди празненства сред феновете от Билбао.