България претърпя драматична загуба от Армения

• българия-
  • армения-
  • женски футбол

“Лъвиците” отстъпиха с 2:3

Женският национален отбор на България допусна изключително драматично домакинско поражение с 2:3 от Армения във втори мач от европейските квалификации, съобщава официалният сайт на БФС.

На стадион “Александър Шаламанов” в София “лъвиците” се оказаха догонващи в резултата, след като гостуващият тим се разписа на два пъти – в края на първото полувреме и веднага след почивката.

Въпреки двойния удар, който получи, селекцията на Силвия Радойска показа невероятен дух и себераздаване и успя да стигне до изравняване. Първо Полина Ръсина намали след час игра, а пет минути преди края на редовното време Евдокия Попадинова отбеляза дузпа по изключително хладнокръвен начин.

Българките се хвърлиха да търсят победното трето попадение, но вместо това, надеждите им бяха попарени от Сафарян в добавеното време. В заключителните секунди пък Ивана Найденова получи червен картон. Така родната селекция не успя да продължи чудесния си старт на тези евроквалификации, които започнаха с победа с 1:0 над Казахстан.

Съставът на България:

12. Роксана Шахънска, 6. Силвия Кефалова, 2. Николета Бойчева, 5. Нора Димитрова, 11. Кристиана Караиванова, 9. Лора Петрова (59 – 10. Леонора Желева), 19. Йоана Станкова (80 – 13. Ивелина Павлова), 22. Ивана Найденова, 17. Симона Петкова (59 – 20. Виктория Адрианова), 7. Евдокия Попадинова, 8. Полина Ръсина

Селекционер: Силвия Радойска