Фенербахче отнесе тежка глоба заради проваления финал

• фенербахче-
  • наказание-
  • турция

В неделя Фенербахче пусна тима до 19 години за мача срещу Галатасарай, допусна гол в първата минута и напусна терена в третата минута

Фенербахче отнесе тежка глоба заради проваления финал - 1

Отборът на Фенербахче отнесе тежка глоба заради проваления финал за Суперкупата по футбол на Турция. Тимът беше глобен със 115 хиляди евро заради случилото се.

В неделя Фенербахче пусна тима до 19 години за мача срещу Галатасарай, допусна гол в първата минута и напусна терена в третата минута. В резултат на действията, „фенерите“ получиха служебна загуба с резултат 0:3.

От истанбулския тим казаха, че са излезли на терена "не за победа, а за защита на истината".

През март фенове на Трабзонспор нападнаха играчи на Фенербахче, като изтичаха на терена след мач от 30-ия кръг на турското първенство. Играчите се отправиха към съблекалнята, придружени от полиция и охрана. След този инцидент от клуба заявиха, че не изключват варианта да напуснат турската Суперлига. Тогава ръководството отложи решението с три месеца.

В същото време тимът от Истанбул се противопоставя на ръководството на Турската футболна федерация.