ЦСКА 1948 взе столичното дерби с Локомотив

• цска 1948-
  • локомотив софия

Червените надделяха след обрат 2:1 и се върнаха в Топ 6

ФК ЦСКА 1948 се поздрави с първи успех за 2024, надделявайки над Локомотив (София) с 2:1 в двубой от 29-ия кръг на efbet лига, предаде Топспорт. Така домакините се изкачват на шестата позиция с 42 точки, докато "червено-черните" заемат 14-то място с 28 пункта.

Тимът от Бистрица постигна победата чрез пълен обрат. Първо Димитър Митков даде преднина "железничарите" в 12-та минута. В 29-та минута обаче Радослав Кирилов изравни резултата. Българският национал се превърна в герой за съотборниците си, тъй като реализира втория гол в 53-та минута.

Срещата стартира равностойно, но в 12-та минута симовличните гости съумяха да се възползват от най-добрата си възможност, когато Кевин Маи напредна по левия фланг, след което подаде на Димитър Митков, който от близко разстояние прониза вратата на Петър Маринов.

Домакините моментално се втурнаха в търсене на изравнително попадение и бяха близо да го отбележат. Бирсент Карагерен изведе Емил Ценов на стрелкова позиция, отправи удар, но стражът Александър Любенов се отчете с качествена намеса.

В 29-та минута импулсът в "червените" редици бе оползотворен благодарение на Радослав Кирилов. Играчите на Валентин Илиев осъществиха брилянтна атака, при която Бирсент Карагерен изпревари левия краен бранител Бруно Франко, за да предостави по фамозен начин топката на фланговия футболист, с чието изпълнение матира вратаря Александър Любенов.

Втората част започна страхотно за ФК ЦСКА 1948, които обърнаха своя съперник! В 53-та минута най-активните играчи в офанзивен план Бирсент Карагарен и Радослав Кирилов отново взаимодействаха великолепно, като бившият ас на Локо (Пловдив) с лекота надбяга Бруно Френко, центира към Кирилов, а той с глава направи Александър Любенов безпомощен.

Възпитаниците на Данило Дончич пропиляха чудесно положение в 65-та минута, с което щяха да възстановят паритета. Левият краен защитник Бруно Франко центира остро в наказателното поле, където Диого Тешейра засече с глава, ала вратарят Петър Маринов се отличи с първокласно спасяване.

Четири минути по-късно последва нова възможност за "червено-черните" Плеймейкърът Диого Тешейра проби отляво, пусна пас към Кевин Маи, чийто удар Петър Маринов успя да парира. До края на мача усилията на гостите да се доберат до точката се оказаха напразни.