• победа-
  • фадига

Гостите завършиха мача с 10 души

Фадига донесе успеха на Левски над Берое - 1

Асими Фадига вкара единствения гол през второто полувреме и Левски спечели с 1:0 срещу Берое (Стара Загора) като домакин в мач от 30-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Левски бе по-активен в атака на старта и "сините" направиха няколко пропуска. Още в четвъртата минута два блокирани изстрела докараха топката до краката на Карлос Охене, който обаче бе неточен от границата на наказателното поле. Берое пък отговори с неточен удар на Вини Трибуле, предава БТА.

Левски бе най-близо до гол след половин час игра, когато Евертон направи индивидуален пробив и стреля от малък ъгъл в лявата странична греда на Берое.

Рикардиньо също направи един пропуск във втората минута на второто полувреме, а друг изстрел на Марин Петков бе отразен от вратаря Артур Мота. Фабио Лима, появил се в игра през втората част след лечение на контузия, пък бе близо до гол четвърт час преди края, когато изпрати диагонален шут на сантиметри от страничната греда.

Големият герой за Левски бе друга резерва - Асими Фадига. Секунди след пропуска на Лима в 76-ата минута, халфът направи двойно подаване с Евертон, пребори Хуан Саломони за спорната топка и изпрати мощен шут от дъгата към долния десен ъгъл на вратата на Берое – 1:0.

Левски бе улеснен значително шест минути след гола, когато Лучано Скуадроне бе изгонен с директен червен картон. "Сините" продължиха да контролират играта и спечелиха мача.