Манчестър Сити се класира за финала на ФА Къп след успех над Челси

• победа-
  • силва

Бернардо Силва донесе успеха на тима си

Манчестър Сити се класира за финала на ФА Къп след успех над Челси - 1

Защитаващият трофея си Манчестър Сити победи Челси с 1:0 с късен гол на Бернардо Силва, за да стигне до финала за ФА Къп след оспорван полуфинал на "Уембли", предава БТА.

Португалецът се разписа в 84-ата минута, след като вратарят на Челси Джордже Петрович парира удар на бившия полузащитник на "сините" Кевин Де Бройне.

"Много съм щастлив след една много разочароваща седмица за всички нас, лично за мен, каза Силва, който пропусна дузпа при поражението от Реал Мадрид в Шампионската лига през седмицата. - Хубавото във е футбола, че ако играеш в Манчестър Сити, играеш на всеки три дни, така че след два-три дни имаш шанс за малко реванш и да поправиш нещата."

Челси бе по-опасният отбор, но пропуски на Николас Джаксън лишиха "сините" от успеха. Нападателят два пъти излизаше сам срещу вратаря, а веднъж не успеха да реализира с глава от няколко метра. Малко след началото на втората част лондончани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Джак Грийлиш, но такава не беше отсъдена.