• контрола

Локо Пд отстъпи на шампиона на Азия

Лудогорец се справи с чешки гранд - 1
Снимка: БТА

Тимът на Лудогорец постигна нов успех в Испания, спечелвайки и втората си контрола от тамошния лагер, след като се наложи с 1:0 над чешкия гранд Спарта (Прага).

Футболните качества в този двубой не бяха на преден план, тъй като през цялото време двата тима се бореха със силния вятър, а впоследствие и с изливащия се дъжд.

Единственото попадение отбеляза Христо Златински, който се разписа 3 минути след началото на второто полувеме с изпълнение от пряк свободен удар.

Добрата новина за българския шампион е, че в трети пореден мач не допуска гол, което говори за заздравяване на защитата преди 1/16-финалните мачове от Лига Европа срещу Лацио.

Неприятната вест за "орлите" след този мач пък е контузията на младежкия национал Георги Терзиев, който в 61-ата минута беше заменен принудително.

Следващата проверка на Лудогорец е срещу Локомотив Москва.

В същото време друг български отбор от "А" група - Локомотив (пловдив) не се представи така забележително в приятелска среща.

"Железничарите" загубиха с 2:4 от китайския Гуанджоу Евъргранд, който е воден от италианския треньор Марчело Липи и е клубен шампион на Азия.

В 15-ата минута нападателят Хау Рун беше изведен сам срещу Йордан Господинов и вкара топката във вратата на българския отбор.

След точно половин час игра Елкесон от фаул прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Господинов, и затвърди превъзходството на Гуанджоу.

След почивката пловдивчани достигнаха до две попадения, с които изравниха резултата. Първо в 54-ата минута Тижани Белаид върна едно попадение, а 15 минути по-късно Белаид центрира от корнер и Жозеф Мендес отблизо на празна врата се разписа за 2:2 Четвърт час преди края Гуанджоу достигна до трети гол, а в 87-ата минута китайците оформиха крайното 4:2 след грешка в защитата на българския състав.

Следващата контрола на Локомотив е на 8 февруари срещу румънския Динамо Букурещ.

състав на Локомотив: Господинов, Тодоров, Ас.Георгиев, Александър Тунчев, Диего Фераресо, В.Георгиев, Ндайе, Белаид, Гади, Камбуров, Мендес (Лазаров, Якимов, Йошев, Кики, Марков, Маламов, Йовчев и Трифонов).