• мюлер-
  • манджукич

Баварците вкараха 6 гола на Волфсбург

Байерн Мюнхен отново громи в Бундеслигата - 1
Байерн Мюнхен смачка Волфсбург като с 6:1 на стадион "Фолксваген Арена" и постави нов рекорд, след като постигна 16-а поредна победа в германската Бундеслига.

Шампионите започнаха по-добре, но получиха попадение след около четвърт час игра, когато Налдо бе изпуснат на далечната греда.  Все пак малко по-късно Томас Мюлер успя да осъществи добавка малко пред голлинията и изравни резултата, а в средата на втората част германецът вкара втория си гол, получавайки разкошен пас от Тиаго.

Играта на "вълците" се срина тотално и те бяха напълно надиграни в минути до края. Първо Манджукич наказа бившия си тим, а след това Ариен Робен асистира на Франк Рибери. Мюлер оформи своя хеттрик, а веднага след това асистира за втория гол на Манджукич.