Локо Пловдив докосва 1/2-финалите за Купата

• добруджа

Смърфовете взеха комфортен аванс срещу Добруджа

Локо Пловдив докосва 1/2-финалите за Купата - 1
Снимка: БТА
Локомотив (Пловдив) вече може да мисли за полуфиналите в турнира за купата на България, след като победи в първата среща Добруджа като гост с 3:0.

Здравко Лазаров откри резултата в полза на гостите от Пловдив в 31-та минута на срещата след груба грешка на вратаря на домакините Конов.

Ндайе в 51-та минута и Крис Гади в 75-та оформиха крайното 3:0 в полза на Локомотив. Резултатът обаче можеше да бъде различен, защото Добруджа пропусна много положения, най-вече чрез бившия нападател на Левски - Иван Цачев.

По-късно днес има още една среща от купата на България, като в нея Левски посреща Ботев (Пловдив).