• фиорентина

Парма удари Милан насред Милано, Касано с два гола

Рома продължава гонитбата - 1
Снимка: БТА/ AP

Столичният Рома продължава гонитбата с лидера Ювентус в италианската Серия „А“. В среща от 28-ия кръг на калчото „вълците“ победиха Удинезе с 3:2 и съкратиха разликата с шампионите на 14 точки, имайки и мач по-малко.

Двубоят на „Олимпико“ започна прекрасно за Рома. Тоти вкара в 22-ата минута след разбъркване в наказателното на гостите, а Дестро удвои в 30-ата минута след скоростна контраатака.

Удинезе отговори в началото на второто полувреме чрез Пинци, който намали, но Торосидис направи 3:1 в 69-ата минута с удар от далечно разстояние. Баста вкара втори гол за гостите от Удине десет минути преди края на мача, но до изравняване не се стигна.

В друг мач от кръга Наполи удари Торино с 1:0 с гол в последните секунди на срещата. Точен за неаполитанците бе Игуаин, чието попадение „бетонира“ възпитаниците на Рафаел Бенитес на третата позиция, даваща право на участие в квалификационните кръгове на Шампионската лига през следващия сезон.

Въпреки че теоретично Рома и Наполи имат шансове за скудетото, то много трудно Ювентус ще изпусне първото място. Момчетата на Антонио Конте са пределно амбицирани да влязат в историята, печелейки трофея за трета поредна година, което „бианконерите“ не са правили от 30-те години на миналия век.

Вижте всички резултати от изминалия кръг в Серия „А“, както и попадението на кръга:

Верона – Интер 0:2
0:1 Паласио (13 мин.), 0:2 Джонатан (63)
Аталанта – Сампдория 3:0
1:0 Кармона (36), 2:0 Бонавентура (42), 3:0 Денис (57)
Ливорно – Болоня 2:1
1:0 Бенаси (46), 2:0 Паулиньо (53), 2:1 Кристодолопулос (86)
Сасуоло – Катания 3:1
0:1 Бергесио (30), 1:1 Дзадза (56), 2:1 Мисироли (61), 3:1 Сансоне (89)
Каляри – Лацио 0:2
0:1 Лулич (19), 0:2 Кейта (69)
Милан – Парма 2:4
0:1 Касано (9), 0:2 Касано (51), 1:2 Рами (56), 2:2 Балотели (76), 2:3 Амаури (78), 2:4 Биабини (90+5)
Фиорентина – Киево 3:1
1:0 Куадрадо (11), 2:0 Матри (39), 2:1 Палоски (62), 3:1 Гомес (89)
Дженоа – Ювентус 0:1
0:1 Пирло (89)
Торино – Наполи 0:1
0:1 Игуаин (90)
Рома – Удинезе 3:2
1:0 Тоти (22), 2:0 Дестро (30), 2:1 Пинци (51), 3:1 Торосидис (69), 3:2 Баста (80)

Гол на кръга: Андреа Пирло срещу Дженоа. Халфът на „старата госпожа“ се разписа в заключителните минути на мача срещу „грифоните“ и донесе пета поредна победа на тима си.