• макриев

Сините се наложиха с

Левски си го върна на Ботев Пловдив - 1
Снимка: БТА
Левски постигна победа с 2:0 у дома над Ботев Пловдив в първия си мач под ръководството на Елин Топузаков. Toва стана в мач от 28-ия кръг на родния шампионат, първа половина на плейофите. След срещата Левски е 5-и с 47 точки, а Ботев - 4-и с 49 точки.

Наследникът на Сухия направи сериозни рокади сред титулярите и пусна в стартовия състав юношите Радослав и Борислав Цоневи, както и дебютанта Владислав Мисяк. С тази победа Левски си отмъсти на Ботев за елиминирането от Купата на България.

Попаденията в срещата бяха дело на Дани Димов в 11-ата и Димитър Макриев в 16-ата минути.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като в 88-ата минута Боби Цонев получи втори жълт и червен картон.