• мач

Оранжевите победиха с 3:0, но резултатът можеше да е много по-сериозен

Литекс разпердушини Локомотив Пловдив - 1
Снимка: БТА

Отборът на Литекс победи този на Локомотив Пловдив с 3:0 в мач от 32-ия кръг на А група.

Оранжевите доминираха през целия мач, като създадоха множество голови положения пред противниковата врата. Първата сериозна ситуация в срещата се откри пред нападателя на Литекс Джордан. Той бе изведен сам срещу вратаря в 11-та минута, но изпрати топката в аут.

В последствие Ваюши изпусна няколко много добри възможности в 18-та и 35-та минути. В крайна сметка логичното се случи в началото на второто полувреме, когато Том центрира от фаул, защитникът на Локомотив Асен Георгиев отклони топката към собствената си  врата, като за малко не си отбеляза автогол. Вратарят Господинов успя да отрази удара, но при добавката Джордан откри за 1:0.

Малко по-късно нападателят изведе Ваюши сам срещу вратата, който от 5 метра изпрати топката над напречната греда. Отборът на Милодраг Йешич все пак успя да удвои преднината си в 64-та минута, когато Руменов изведе Джордан сам срещу вратаря. Господинов успя да отклони топката, но тя се озова в Момчил Цветанов, който вкара за 2:0. В 76-та минута колумбийският нападател отново бе изведен сам срещу вратаря, като отново ударът му  бе спасен. В 80-та минута отново центрира топката от дясно. Господинов успя да я отклони, но тя попадна в краката на Ваюши, който я вкара на празна врата.

Литекс: Пиргов, Попов (Златинов), Миланов, Будуров, Божиков,  Берберович, Джазула (Том), Цветанов, Десподов( Руменов), Ваюши, Джордан

Локомотив Пловдив: Господинов, Фераресо (Трифонов),  Грънчов, Георгиев, Тодоров, Намуши, Ндайе, Лазаров (Гади), Делев, Белаид,  Мендес