• топ 4

Карамелите продължават преследването си на Арсенал

И Евертън се подигра с Юнайтед - 1
Снимка: БТА

Слабите изяви на Манчестър Юнайтед нямат край. За пореден път футболистите на Дейвид Мойс бяха унижени, след като допуснаха поредно поражение- този път от Евертън с 2:0.

По този начин "карамелите" нанесоха рекордна 11-а загуба на шампионите от началото на сезона.

Бившият мениджър на домакините Мойс получи студено посрещане от феновете на "Гудисън Парк", а след това трябваше да види и как възпитаниците му бяха надиграни от неговия доскорошен тим.

Лейтън Бейнс от дузпа откри резултата в 28-ата минута, а Кевин Миралас довърши гостите с попадение две минути преди края на първото полувреме.

Единственото 100-процентово голово положение за "червените дяволи" пък дойде чак в 88-ата минута, когато влезлият като резерва Хавиер Ернандес изведе Уейн Рууни сам срещу Тим Хауърд, но английският национал не успя да преодолее вратаря, стреляйки в тялото му.Това обаче бе крайно недостатъчно и шамионите трябваше да глътрнат поредния горчив хап.

Евертън от своя страна записа първи дубъл над Манчестър Юнайтед от 44 години насам. След този ключов успех, "карамелите" се доближиха само на точка от четвъртия в таблицата Арсенал.