Гърция не успя да окаже нужната съпротива и бе смазана с класически резултат

Колумбия стартира с очакван успех - 1
Снимка: БТА/AP

Считаният за фаворит в група "C" на Мондиала в Бразилия тим на Колумбия защити своя статус.

Възпитаниците на Хосе Пекерман се наложиха с класическото 3:0 на Гърция, като победата бе първа за тях след 16 години суша на световни първенства.

Колумбия започна много агресивно срещата и още в 5-ата минута поведе в резултата. Точен се оказа защитникът Пабло Армеро, който прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. Голът е втори за Армеро с националната фланелка.

След попадението гърците установиха контрол върху топката, но така и не успяха да изработят сериозно положение. Едва в 45-ата минута вратарят на „Лос Кафетерос" Давид Оспина изби фалцов изстрел на Панайотис Коне.

В 58-ата минута колумбийците нанесоха втори и решителен удар. 2:0 направи нападателят на аржентинския Ривър Плейт - Теофило Гутиерес след заучено изпълнение на корнер.

Най-чистата ситуация пред балканците се откри в 63-ата минута, но Tеофанис Гекас нямаше късмет и нацели напречната греда. Крайния резултат 3;0 оформи младата звезда на Колумбия Хамес Родригес с прецизен удар по земя в добавеното време на срещата.

В другия мач от групата, утре рано-рано, още в 4ч. наше време Кот д'Ивоар ще премери сили с Япония.