• атланта-
  • нба

Гардът на Оклахома Сити с пореден трипъл-дабъл, тимът му удари Атланта

Ръсел Уестбрук отново на ниво за Оклахома - 1
Въпреки лошите новини, плеймейкърът на Оклахома Сити Тъндър Ръсел Уестбрук продължава да впечатлява с представянето си. Часове след като в тима разбраха, че могат да останат без лидера си Кевин Дюрант до края на сезона, гардът изигра поредния си фантастичен мач и изведе състава до победа над Атланта със 123:115.

Уестбрук направи 7-и трипъл дабъл през последния месец и общо 9-и за сезона, след като завърши с 36 точки, 10 борби и 14 асистенции. Той вкара 17 точки в последната четвърт, като получи помощ от Дион Уейтърс завършил с 26 точки и от Антъни Мороу вкарал 21, от които 12 в решителните 12 минути.

Успехът подобри баланса на тима до 39-30, с което той стана едва четвъртият в историята, който в рамките на един сезон прогресира от 9 мача под 50% до 9 над 50%. Оклахома Сити вече е твърдо 8-и след новата загуба на Ню Орлийнс.

Перо Антич водеше Ястребите с рекордните в кариерата си 22 точки, а Денис Шрьодер добави 21. Атланта имаше аванс от 7 точки на почивката и от 5 преди последната част, в която обаче Мороу наниза 3 тройки, за да могат домакините да излязат напред и след това те не изпуснаха аванса си.