• дебют-
  • дуисбург

Португалците победиха с 2:0 Дуисбург в контрола

Касияс с отличен дебют за Порто - 1
Легендарният страж Икер Касияс изигра своя първи мач за новия си тим Порто при успеха с 2:0 над втородивизионния германски Дуисбург. Ветеранът наскоро сложи край на 25-годишната си връзка с Реал Мадрид, където до този момент премина цялата му кариера.

34-годишният вратар бе титуляр за „драконите“ заедно с Иван Маркано, Хосе Анхел, Кристиан Тейо и другият дебютант Алберто Буено.

Касияс остана в игра 45 минути и бе сменен с Елтон на полувремето, а първото му докосване до топката в мача бе за да я извади от мрежата си. За негов късмет голът на Дуисбург бе отменен заради засада. Головете за Порто бяха дело на Ясин Брахими и Ернани.