"Сините" спечелиха "вечното дерби" при юношите

• юноши-
  • дерби
"Сините" спечелиха "вечното дерби" при юношите - 1
Снимки: БГНЕС

Юношите на Левски до 19 години победиха своите връстници от ЦСКА с 1:0 в дербито на шестия кръг на Елитната юношеска група. Срещата се игра на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов", предаде репортер на БГНЕС. Голът за "сините" падна в 45-та минута, негов автор бе Георги Павлов.

Гостите изпуснаха 100-процентова ситуация през втората част, когато Антон Карачанаков изпусна сам срещу вратаря. Тодор Чворски от Левски и Ангел Грънчов от ЦСКА бяха изгонени, след като се сдърпаха помежду си. Победата на "сините" ги изравни с младите армейци на върха в класирането на Елитната група, като водачите имат по 15 точки.

Съставите на двата отбора:
Левски: Д.Илиев, Мунин, Павлов (Иванов), Пейчев, Георгиев, Минев, Тонев (Чаворски), Яначков (П.Илиев), Чунчуков, Янков, Аврамов (Йонев).
ЦСКА: Крушарски, Люсков (Й.Димитров), Бонев, Тодоров, Грънчов, Хайредин, Карачанаков, Иванов, Маринов (Василев), Стойчев (Петров), Георгиев (К.Димитров).