• серия а-
  • кръв-
  • шампион
И Наполи пусна кръв на шампиона Ювентус - 1

Тимът на Наполи победи Ювентус с 2:1 като домакин в мач от шестия кръг на италианската Серия "А". По този начин "небесносините" усложниха още повече настоящото положение в първенството на шампионите, които имат едва един успех от началото на сезона.

Лоренцо Инсиние "взриви" трибуните на "Сан Паоло" в 26-тата минута, давайки аванс на Наполи с премерен удар от ограниците на наказателното поле. В 62-та, Гонзало Игуаин удвои резултата в полза на домакините сед груба грешка на новопривлечения от "бианконерите" халф Ернанес.

Гостите се върнаха в мача много бързо и само минута след това Марио Лемина върна едно попадение за Ювентус при разбъркване във вратарското поле на Хосе Рейна.

За повече, обаче, "старата госпожа" не намери сили.

Наполи е на осмо място с девет точки, докато шампионите са едва 13-ти със само пет пункта.