• вердер-
  • купа на германия-
  • четвъртфинал
Байер се провали за Купата на Германия - 1

Вердер (Бремен) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия."Бременските музиканти" се наложиха с 3:1 като гост на Байер (Леверкузен).

Двубоят започна равностойно, но в 22-ра минута домакините успяха да излязат напред в резултата. Точен бе Хавиер Ернандес от дузпа. Малко по-късно обаче Вердер изравни чрез Сантиаго Гарсия.

В 41-та минута дойде и ключовият момент в срещата, тъй като левият защитник на "аспирините" Вендел бе изгонен с директен червен картон. Бразилецът направи грубо нарушение в своето наказателно поле, а последвалата дузпа бе реализирана от ветерана Клаудио Пизаро за пълния обрат.

През втората част 10-мата от Байер направиха всичко по силите си, за за стигнат до втори гол, но вместо това се "оголиха" в отбрана и допуснаха трето попадение, което реши всичко в срещата.