• татишвили-
  • веснина

Българките допуснаха тежки загуби в квалификацията

Пиронкова и Каратанчева аут от Маями - 1

Българката Сесил Каратанчева допусна загуба във втория кръг на квалификациите на силния турнир по тенис в Маями с награден фонд 6,844 милиона долара. Каратанчева загуби от състезаващата се за САЩ грузинка Анна Татишвили с 2:6, 2:6 за 71 минути.

Българката допусна два пробива в първия сет, а във втората част съперничката й поведе с 4:1 и след това без проблеми приключи двубоя. За Татишвили това беше трета победа над Каратанчева от четири мача. Българката, 138-а в подреждането на УТА в момента, заработи 20 точки за световната ранглиста и 3565 долара.

Първата ракета на България Цветана Пиронкова също не стигна до основната схема в Маями, след като загуби от рускинята Елена Веснина 2:6, 1:6. Пловдивчанката беше разбита от десетата поставена и логично падна с тежък резултат.