• халеп-
  • германка-
  • щутгарт

Квитова напред в Щутгарт

Представителката на домакините Лаура Зигемунд поднесе голямата изненада във втория кръг на турнира по тенис в Щутгарт, след като отстрани четвъртата в схемата Симона Халеп с 6:1, 6:2. Зигемунд,

71-ва в световната ранглиста, се класира за четвъртфинал, с което изравни най-доброто си постижение от Чарлстън по-рано този месец, където също игра в тази фаза.

Петата в схемата Петра Квитова оцеля срещу румънката Моника Никулеску и продължава напред след победа с 2:6, 7:6(5), 6:2. Квитова, двукратна шампионка на "Уимбълдън", спаси три мачбола във втория сет, който взе след тайбрек, преди да направи обрат и да спечели третия решаващ сет с 6:2.