• примера дивисион-
  • испания-

Кралският клуб съхрани надеждите си за титла, обръщайки мача от 0:2

Реал (Мадрид) "възкръсна" срещу Райо (Валекано) - 1

Реал (Мадрид) направи страхотен обрат при гостуването си на Райо (Валекано) от 35-ия кръг на Примера дивисион. "Лос бланкос" позволиха да бъдат поведени с 2 гола, но по драматичен начин тигнаха до победата, надделявайки с крайното 3:2.

Напук на всички очаквания Райо Валекано поведе още в 7-ата минута чрез Адриан Ембарба. Шокът за "белия балет" продължи, когато в 14-ата Мику направи 2:0 за борещия се за оцеляване тим. Десетина минути преди края на първото полувреме възпитаниците на Зинедин Зидан върнаха едно попадение, което съхрани шансовете им за успех в мача.

Малко след началото на втората част Реал се върна изцяло в мача, изравнявайки за 2:2. Точен бе Лукас Васкес. Пълната радост за гостуващия тим дойде, когато в 81-ата минута Гарет Бейл вкара трети гол и завоюва така ценните три точки за "кралския клуб".

Така Реал излезе начело във временното класиране в испанското първенство с 81 точки. Барселона и Атлетико са с по 79, но имат и по мач по-малко.