Ливърпул спечели головото шоу срещу Арсенал

• арсенал-
  • ливърпул-
  • голово шоу

Отборите на Ливърпул и Арсенал откриха кампанията си във Висшата лига на Англия със спиращо дъха дерби помежду си, което приключи с победа на гостите от Мърсисайд със зрелищното 4:3.

Домакините имаха предимство през първата част и Тио Уолкот откри резултата в 31-ата минута, въпреки че 68 секунди преди това не изпуснал дузпа.

В самия край на полувремето обаче Филипе Коутиньо изравни след майсторско изпълнение на пряк свободен удар.

След почивката мърсисайдци старираха ударно с ново попадение. което направи обрата пълен. Жоржиньо Вайналдум намери Лалана в наказателното поле, той си поведе топката леко встрани и с прецизен изстрел преодоля Чех.

В 56-ата минута резултатът се покачи на 3:1 в полза на гостите, след като Фелипе Коутиньо вкара втория си гол в мача. Тогава Натениъл Клайн проби по десния фланг, центрира перфектно в наказателното поле, където бразилецът с мощен удар простреля противниковата мрежа.

Само пет минути по-късно Садио Мане също реализира. Това бе негов дебютен гол с екипа на мърсисайдци.

И точно когато срещата изглеждаше приключена, възпитаниците на Арсен Венгер изригнаха. Алекс Окелйд-Чембърлейн (64') и Калъм Чембърс (75') върнаха "топчиите" в мача, но домакините не успяха да постигнат нещо повече от почетна загуба.